AB „ACHEMA“ UŽSAKĖ SGD TERMINALO PAJĖGUMUS LIKUSIAM DUJŲ METŲ LAIKOTARPIUI

Naftos produktų ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė KN (AB „Klaipėdos nafta“) ir azoto trąšų bei chemijos prekių gamintoja AB „Achema“ pasirašė susitarimus dėl SGD terminalo pajėgumų užsakymo.

Laikotarpiui nuo š.m. balandžio 1 d. iki š.m. rugsėjo 30 d., pasirašius susitarimus, AB „Achema“ buvo suteikti SGD terminalo pajėgumai. SGD terminalo naudotoja AB „Achema“ užsakė išdujinimo pajėgumus minėtam laikotarpiui, kurie, esant nustatytoms norminėms sąlygoms, siekia daugiau nei 5,8 mln. kWh.

„Klaipėdos SGD terminalo reguliacinė aplinka ir technologinis lankstumas leidžia klientams, esant palankioms sąlygoms rinkoje, bet kuriuo metu einamaisiais dujų metais užsakyti laisvus SGD terminalo pajėgumus tam laikotarpiui, kada jų poreikis yra didžiausias. Svarbu tai, jog klientai gali rezervuoti jiems būtinu laikotarpiu reikiamus pajėgumų kiekius, kaip šiuo atveju. Ši tendencija stebima nuo antrųjų SGD terminalo eksploatacijos metų “, – komentuoja Marius Pulkauninkas, KN l.e.p. generalinis direktorius.

Šiais dujų metais SGD terminalo pajėgumus yra užsisakę iš viso trys naudojai: UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, UAB „LITGAS“ ir AB „Achema“.

KN nuolat atnaujina ir skelbia savo interneto svetainėje informaciją apie laisvus SGD terminalo pajėgumus, kuriuos galima rezervuoti einamaisiais dujų metais. Einamieji dujų metai trunka nuo 2016 m. spalio 1 d. iki 2017 m. rugsėjo 30 d.

SGD terminalas klientams suteikia ne tik SGD išdujinimo, bet ir SGD perkrovos pajėgumus. Šiemet atliktos dvi tokios SGD perkrovos operacijos iš plaukiojančiosios suskystintųjų gamtinių dujų saugyklos „Independence“ į mažos apimties SGD dujovežį. Klaipėdos SGD terminalo išskirtinumas rinkoje yra tas, kad atsižvelgiant į terminalo technines galimybes, tiek SGD išdujinimo, tiek SGD perkrovos paslaugos vienu metu gali būti teikiamos iš esmės daugeliui terminalo naudotojų.