AB „Klaipėdos naftai“ pirmasis pusmetis – dosnus krovinių

AB „Klaipėdos nafta“ per pirmąjį šių metų pusmetį perkrovė beveik 38 proc.  daugiau naftos produktų nei pernai per tą patį laikotarpį. Sėkmingus rezultatus lėmė palanki situacija naftos perdirbimo rinkoje ir bendrovės užmegzti verslo ryšiai su naujais klientais bei sudarytos galimybės krauti naujus produktus.

Iš viso per šių metų 6 mėnesius bendrovės naftos produktų terminalo krova išaugo 37,8 proc. ir siekė 3,33 mln. tonų. Palyginti, visame Klaipėdos uoste per minėtą laikotarpį perkrauta 18,86 mln. t krovinių, tad „Klaipėdos nafta“ krova sudaro arti šeštadalio bendros uosto krovinių apyvartos.

Krovinių srauto augimui didžiausios įtakos turėjo teigiamos makroekonominės sąlygos: išaugusios naftos produktų perdirbimo maržos ir žaliavinės naftos kainų kritimas. Tai leido tokiems bendrovėms klientams kaip AB „Orlen Lietuva“ padidinti naftos produktų gamybą. Krovos rodiklius augino ir tranzitiniai kroviniai iš Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklų. Bendrovė atnaujino bendradarbiavimą su šios šalies eksportuotojais.

„Klaipėdos nafta“ valdomas suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas, nuo 2014 metų lapkričio 27 dienos vykdantis išdujimo veiklą, pirmąjį pusmetį veikė sklandžiai ir išdujino 2,64 mln. megavatvalandžių gamtinių dujų.

Išaugusi krova bei SGD terminalo veikla pozityviai atsiliepė bendrovės finansiniams rodikliams ir lėmė 3 kartus didesnes pusmečio pardavimo pajamas nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu, kurios siekia 53,87 mln. Eur. Iš SGD terminalo gaunamos pajamos yra reguliuojamos valstybės. Bendrovė pirmąjį pusmetį uždirbo beveik 9,5 mln. eurų grynojo pelno, kai pernai per tą patį laikotarpį – 3,7 mln. eurų. Vien iš naftos terminalo ir Subačiaus kuro bazės veiklos gautas grynasis pelnas siekia 8,3 mln. eurų.

„Globalios sąlygos naftos perdirbimo rinkoje palankios gamintojams, todėl mūsų bendrovės keliamas tikslas išlieka toks pat ir tolimesniam laikotarpiui – naftos terminalo pajėgumus paskirstyti taip, kad būtų sudarytos palankios sąlygos ateiti naujiems klientams ir kroviniams bei sieksime užsitikrinti ilgalaikes sutartis su esamais klientais. Tuo tikslu esame numatę investicijų į krovos terminalo parko plėtrą. Taip pat galime konstatuoti, jog SGD terminalo veikla pirmąjį pusmetį buvo sklandi ir efektyvi, terminalas išbandytas įvairiomis sąlygomis ir režimais, o ateinantis pusmetis taip pat bus skirtas tobulinant šios infrastruktūros veiklą bendroje šalies ir regiono gamtinių dujų tiekimo sistemoje“, – sako Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.