Asociacijos prezidentas įvertintas L. Stulpino medaliu

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) prezidentui Vaidotui Šileikai įteiktas kapitono Liudviko Stulpino medalis. Šiuo apdovanojimu už išskirtinius nuopelnus V. Šileika buvo įvertintas per Jūros šventę vykusį Jūrininkų vakarą.

„Vaidotas Šileika – išskirtinė asmenybė, vienas ilgiausiai vadovaujančių Klaipėdos uosto krovos terminalams vadovų. Jis svariai prisidėjo prie to, kad Klaipėdos uostas taptų konteinerių krovos lyderiu visame Rytų Baltijos regione“, – negailėta gražių žodžių.

  1. Šileikos iniciatyvumo dėka jo vadovaujama įmonė Klaipėdos terminalas, kuriai vadovauja nuo 2002-ųjų, tapo pirmuoju multimodaliniu terminalu Klaipėdos uoste, o 2006-2008 metais, Klaipėda pirmą kartą istorijoje aplenkė Rygos uostą ir tapo konteinerių kovos lyderiu Baltijos šalyse.

Pats V. Šileika jam įteiktą medalį vertina, kaip profesinės veiklos įvertinimą.

„Šį apdovanojimą vertinu, kaip profesinės veiklos pažymėjimą. Tai džiugina, tačiau sykiu ir įpareigoja siekti, kad Klaipėdos uostas būtų modernus, konkurencingas, patrauklus mūsų klientams, draugiškas aplinkai ir čia dirbantiems žmonėms. Taip pat privalome nesustoti. Visi kartu turime siekti, kad Klaipėdos uostas būtų regiono lyderis“, – po apdovanojimo ceremonijos kalbėjo V. Šileika.

Jūrininkų vakaro metu LJKKA Garbės ženklas buvo įtektas ir ilgametei asociacijos Teisės komiteto pirmininkei Aldonai Staponkienei.

Medalis, kuriuo siekta įamžinti ir pirmojo Klaipėdos jūrų uosto viršininko jūrų kapitono Liudviko Stulpino asmenybę, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro įsakymu buvo įsteigtas 2013 m. Juo apdovanojami Klaipėdos uosto, jūrų pramonės, jūreivystės ir upeivystės darbuotojai, kiti asmenys už ilgametį ir nepriekaištingą darbą ir nuopelnus plėtojant jūrų ir vidaus vandenų transportą, propaguojant nacionalines jūrines ir vidaus vandenų transporto tradicijas.

Iš viso yra įteikti tik keturi iš sidabro ir aukso pagaminti medaliai. 2014 m. jais buvo apdovanoti asociacijos Jūrų kapitonų klubo narys Antanas Sigitas Šileris ir vienas pirmųjų Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovų Valentinas Greičiūnas.

Šiemet L. Stulpino medaliai buvo įvertinti V. Šileika ir Juozas Darulis, buvęs LR Susiekimo ministerijos Vandens transporto departamento vadovas.