„Baltic Agro“ grūdų eksportui – nauji pajėgumai jūrų krovinių kompanijoje „Bega“

Ateinantį grūdų eksporto sezoną Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ pasitiks su 25 proc. didesniais žemės ūkio produktų krovos pajėgumais, kurie statomi atsižvelgiant į vienos stambiausių Europos žemės ūkio įmonių grupės planus Lietuvoje.

 Kompanija „Bega“ pasirašė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį su bendrove „Baltic Agro“, kuri priklauso šešiolikoje Europos valstybių veikiančiai tarptautinei žemės ūkio įmonių grupei  „Danish Agro“.

Šiuo metu įgyvendinamas pirmasis bendradarbiavimo etapas, kurio metu „BEGA“ stato šešias silosų tipo talpyklas bendrovės „Baltic Agro“ per Klaipėdos uostą planuojamų eksportuoti grūdų sukaupimui. Pradėjus jas eksploatuoti, dabar 240 tūkst. kub. m siekiantys kompanijos „BEGA“ žemės ūkio produkcijos sukaupimo pajėgumai bus padidinti 60-čia tūkst. kub. m.

Naujosios talpyklos kartu su šiuo metu taip pat statoma geležinkelio vagonų ir automobilių iškrovimo stotimi technologiškai integruojamos į nuo 2013 m. veikiančio vieno moderniausių rytinėje Baltijos jūros pakrantėje kompanijos „Bega“ žemės ūkio produktų krovos terminalo sistemą.

Kompanijos „Bega“ investicijos į pirmąjį projekto etapą siekia 8 mln. eurų, o iš viso per artimiausius trejus metus į krovos pajėgumų plėtrą kompanija investuos 25 mln. eurų.

„Baltic Agro“ savo ruožtu planuoja koncentruoti iki šiol tarp Lietuvos ir Latvijos uostų skirstytą grūdų eksportą per Klaipėdos uostą bei padidinti jį iki 500.000 tonų per metus.

„Esame labai patenkinti sandoriu su jūrų krovinių kompanija „Bega“, – sako „Baltic Agro“ generalinis direktorius Arūnas Bielskis. – Naujos eksportuojamų grūdų sandėliavimo talpyklos Klaipėdos uoste ypač svarbios „Baltic Agro“. Tai dar labiau sustiprins mūsų eksporto ir importo galimybes grūdų sektoriuje, o klientams galėsime suteikti kokybiškas ir konkurencingas paslaugas superkant  grūdus.“

„Baltic Agro“ teikia kompleksines paslaugas bei produktus žemės ūkiui. Jos veikla, be grūdų supirkimo ir eksporto, apima prekybą pašarais, trąšomis, augalų apsaugos priemonėmis, sėklomis ir kt. Neatmetama galimybė, kad ateityje tarptautinės žemės ūkio grupės planuojami eksporto-importo srautai pasipildys visiškai naujais Klaipėdos uoste kroviniais.

Anot kompanijos „Bega“ generalinio direktoriaus Aloyzo Kuzmarskio, antruoju etapu yra numatyta, jog, pasibaigus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vykdomai 67-68 krantinių rekonstrukcijai, jose „Bega“ sukurs naujus birių krovinių krovos į laivus pajėgumus, o jų užnugaryje planuoja universalias talpyklas.

Įgyvendinus planuojamą plėtrą, kompanijos „Bega“ žemės ūkio produktų vienkartinio sukaupimo pajėgumai pasieks 360 tūkst. kub. m, t.y. apie pusę viso Klaipėdos uosto pajėgumų šiame segmente.

Pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus, atlikus 67-68 krantinių rekonstrukciją, jų naudotojui bus sudaryta galimybė priimti didesnių parametrų laivus, efektyviau vykdyti krovos ir transportavimo darbus.

„Pastaraisiais metais Lietuvos žemės ūkyje vykstantys pokyčiai rodo, kad  šis segmentas Lietuvoje stiprėja. Šiandien uoste turime nemažus žemės ūkio produkcijos pajėgumus ir džiugu, kad šie pajėgumai yra didinami bei užtikrintai, turint ilgalaikes sutartis su klientu, planuojamas didesnis grūdų eksportas. Uosto direkcijos bei uosto naudotojų sinergija investuojant į uosto infrastruktūrą bei suprastruktūrą yra puikus valstybės ir privataus verslo pavyzdys, leidžiantis pasiekti maksimalius rezultatus“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

„Neslėpsime, kad turėjome ir kitų pasiūlymų Klaipėdos uoste. Tačiau, kaip ilgametes tradicijas puoselėjančios tarptautinės žemės ūkio įmonių grupės dalis, rinkomės bendradarbiavimą su didelę patirtį turinčia modernia kompanija, kuri atsižvelgė į mūsų lūkesčius. Be to, įtikinamai atrodo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įgyvendinami infrastruktūriniai projektai, ateityje leisiantys plėtoti mūsų bendradarbiavimą su kompanija „Bega“, – sako „Baltic Agro“ vadovas A. Bielskis.

Savo ruožtu kompanijos „Bega“ vadovas A. Kuzmarskis pasidžiaugė, kad Klaipėdos uostas sugebėjo pritraukti vieną stambiausių Europos žemės ūkio įmonių grupę bei yra pajėgus sudaryti sąlygas jai realizuoti logistikos bei plėtros planus.

Per 100 įmonių šešiolikoje Europos šalių, o taip pat Vietname ir Kinijoje valdanti  „Danish Agro“ turi beveik 5 tūkst. darbuotojų, pernai jis pasiekė 4,2 milijardo eurų apyvartą. Lietuvoje šiai įmonių grupei atstovaujančioje bendrovėje „Baltic Agro“ dirba daugiau kaip 100 specialistų, pagal veiklos apimtis ji yra viena didžiausių žemės ūkio įmonių šalyje.

2016 m. per Klaipėdos uostą iš viso buvo perkrauta 3,56 mln. t įvairių žemės ūkio produktų, iš jų – 2,82 mln. t eksportinių grūdų. Kompanija „Bega“ perkrovė apie trečdalį šio kiekio.

Grūdai ir kita žemės ūkio produkcija sudaro apie 30 proc. kompanijos „Bega“ krovinių apyvartos. Likusią dalį sudaro birios ir skystos trąšos, mineralinės medžiagos, cementas, kiti birūs ir skysti kroviniai.

Silosų_Statyba_BEGA_2017_03_14