Klaipėdiečiai patirties sėmėsi Barselonoje

 

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija laikosi tradicijos kartą ar du per metus vykti į kitus uostus pasisemti patirties. Daugiausia lankomasi Baltijos šalių uostuose, o šiemet pirmą kartą asociacijos nariai išsirengė į tolimesnę kelionę – į Ispanijos Barselonos uostą.

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidento Vaidoto Šileikos įspūdis – Barselonos uostas panašus į Klaipėdos. 2012 m. jame iš viso perkrauta 41,5 mln. t krovinių, konteinerių – 1,7 mln. TEU (sąlyginių jūrinių konteinerių), lengvųjų mašinų – per 664 tūkst. vienetų.

Barselonos uostą valdo Uosto direkcija, ji nuomoja žemę krovos kompanijoms. Uoste yra du konteinerių terminalai, keli ro-ro krovinių terminalai, specialus lengvųjų automobilių krovos terminalas, suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, į kurį per metus atplaukia apie 100 laivų-dujovežių, 4 kruizinių laivų terminalai ir kt. Kruiziniais laivais į Barseloną per metus atvyksta 2,4 mln. turistų.

Terminalai konkuruoja ir uosto viduje vieni su kitais, o Barselona – su kitais Ispanijos uostais. Įdomu tai, kad šis uostas turi dideles plėtros galimybes, rengia naujus logistikos centrus, stato naujus konteinerių terminalus, o kai kuriuos terminalus ruošiasi iškelti į miesto pakraščius.