Klaipėdos uostas – lyderis Baltijoje pagal augimo tempus

Klaipėdos uosto krovos kompanijos 2016 kovą pasiekė rekordinę krovą – 3,45 mln. tonų. Tai yra 14,9 proc. arba 447,8 tūkst. tonų daugiau nei pernykštį kovą. Iš viso per pirmąjį šių metų ketvirtį uoste perkrauta beveik 10 mln. tonų krovinių.

Apibendrindamas pirmo 2016 m. ketvirčio Klaipėdos jūrų uosto krovos rezultatus Lietuvos jūrų krovos kompanijų (LJKKA) prezidentas Vaidotas Šileika Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje surengtoje spaudos konferencijoje pasidžiaugė, kad Klaipėdos uostas tapo Baltijos šalių uostų lyderiu pagal krovos augimą. „Pirmųjų dviejų mėnesių duomenimis, Klaipėdoje krova augo net 7,8 proc. Tai tik liudija mūsų konkurencingumą ir gebėjimą prisitaikyti prie konjunktūros pokyčių. Džiugu, kad įvairios krizės užgrūdino mus ir klaipėdiečiai diversifikavo savo krovinių spektrą.

Tenka tik apgailestauti, kad mūsų kaimynai jaučia ekonomikos lėtėjimo Rusijos Federacijoje įtaką. Rygoje, Ventspilyje ir Taline krova jau sumenko. Mažėja ji ir Rusijai priklausančiuose uostuose Sankt Peterburge, Ust Lugoje ir Primorske. Klaipėdoje didžiąją dalį krovinių, net 22 mln. iš 38 mln., sudaro Lietuvos gamintojų ir mūsų šalies rinkai skirti kroviniai, todėl krizės Rusijoje, Baltarusijoje ir Kazachstane mums nėra labai lemtingos“, – sakė Vaidotas Šileika.

LJKKA prezidentas pastebėjo, kad kovą ėmė atsigauti ir konteinerių krova. Pasak Vaidoto Šileikos, tai lėmė situacija kaimyniniuose uostuose, kuriuos krovinių siuntėjai aplenkė ir pasirinko Klaipėdą. „Toks „transšipmentas“ siekė net 10 proc. mėnesinės konteinerių krovos. Taip pat pastebėjome, kad vežėjai į Klaipėdą plukdė tuščius konteinerius, juos čia prikraudavo ir plukdydavo į paskirties uostus. Perspektyvoje konteinerių krova tik augs. Nes kai kurios laivybos kompanijos jau keičia savo konteinervežius į didesnius. Prie krovos augimo prisidės ir planuojamos KVJU direkcijos investicijos į infrastruktūros tobulinimą. Šiemet, tikimės, jau prasidės laivybos kanalo Malkų įlankoje gilinimo darbai“, – džiaugėsi LJKKA prezidentas Vaidotas Šileika.