Klaipėdos uosto kompanijos atsigręžė į diabetu sergančius vaikus

Lapkričio 14 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė diabeto diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją ir ligos kontrolę. Išreikšdami palaikymą sergantiesiems, Klaipėdos uosto krovos kompanijų vadovai šiandien dalyvavo šios dienos paminėjimui surengtoje akcijoje, kurios metu Klaipėdoje įsikūrusiam vaikų, sergančių cukriniu diabetu, klubui „Smalsučiai“ įteikė 10.000 eurų paramos čekį.
Vidudienį Atgimimo aikštėje susirinkę klaipėdiečiai siekdami atkreipti dėmesį į vieną iš labiausiai pasaulyje plintančių ligų susibūrė į Pasaulinės diabeto dienos simboliu tapusį mėlyną vienybės ratą.
Prasmingoje Klaipėdoje surengtoje akcijoje dalyvavo ir finansinę paramą „Smalsučių“ klubui suteikusios Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos nariai.
20 metų veiklos jubiliejų šiemet mininčios Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas Vidmantas Dambrauskas pažymėjo, kad vienydama 4500 darbuotojų, tiesiogiai dirbančių Klaipėdos uosto įmonėse, asociacija jaučiasi socialiai atsakinga už visuomenę, kurioje gyvename, ir nori būti jos dalis.
„Verslo įmonių rūpestis nėra tik pelnas. Būdami socialiai atsakingi jau seniai rūpinasi uostamiesčio sportu, kultūra, kitomis sferomis. Sveikata – ne išimtis. Esame neabejingi kiekvieno darbuotojo, jų šeimų ir Klaipėdos krašto bendruomenės problemoms. Įprasmindami savo veiklos sukaktį šiemet paramą skyrėme vaikams, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu. Suvokdami šios sudėtingos ir klastingos ligos pasekmes bei rimtumą, norime prisidėti prie sergančių vaikų gyvenimo kokybės gerinimo“, – kalbėjo p. Dambrauskas.
Klubo „Smalsučiai“ vadovė Ina Juotkienė džiaugėsi, kad asociacijos skirta parama padės užtikrinti šiai ligai kontroliuoti reikalingų priemonių įsigijimą bei sudarys galimybes platesnei informacijos apie cukrinį diabetą sklaidai siekiant, kad visuomenė daugiau žinotų apie tai.
„Prie Pasaulinės diabeto dienos minėjimo ir informacijos apie diabetą sklaidos kasmet prisijungia apie 160 šalių ir šis skaičius kasmet vis didėja. Džiaugiamės, kad Klaipėdoje mūsų rengiama akcija kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Esame dėkingi krovos kompanijų asociacijai, kurios skirta parama tikrai palengvins ne vieno sergančio vaiko gyvenimą“, – teigė „Smalsučių“ klubo vadovė.
Akcijos metu Klaipėdos uosto krovos kompanijų vadovai patys pasitikrino ir gliukozės kiekį kraujyje taip patirdami, ką jaučia mažieji „cukrinukai“ – kaip dažnai vadinami 1 tipo diabetu susirgę vaikai, – kurių kasdienybe tampa adatų dūriai matuojant cukraus kiekį kraujyje ir leidžiant insuliną.