KN KROVA – DIDŽIAUSIA PER PENKERIUS METUS

Remiantis neaudituotais duomenimis, KN (AB „Klaipėdos nafta“) 2016 m. krovė 7,338 mln. t naftos produktų – daugiausiai skaičiuojant nuo 2011 m., o gamtinių dujų patiekė 3,2 karto daugiau nei 2015 m.

 KN naftos terminaluose Klaipėdoje bei Subačiuje iš viso 2016 m. krauta 13,6 proc. daugiau naftos produktų – 7,3 mln. tonų kai 2015 m. krauta beveik 6,5 mln. t. Palyginti, viso Klaipėdos uosto krova preliminariais skaičiavimais pernai viršijo rekordinį 40 mln. t. rezultatą.

 KN naftos terminalų krovos augimą daugiausiai lėmė AB „ORLEN Lietuva“ naftos produktų srautas bei didesni tranzito srautai iš Baltarusijos gamyklų 2016 metų pirmoje pusėje. AB „Orlen Lietuva“ pernai vežė daugiausiai naftos produktų skaičiuojant nuo 2005 m. Iš naftos produktų krovos bendrovė 2016 m. gavo 36,7 mln. eurų pajamų, kai užpernai – 39,9 mln. eurų. Pajamos sumažėjo dėl naftos produktų krovos rinkos pokyčių sąlygotų pasikeitimų Bendrovės perkrovos sutarčių struktūroje ir paslaugų kainodaroje.

 KN Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas 2016 m. turėjo 3 terminalo naudotojus ir į gamtinių dujų sistemą patiekė 14,611 mln. MWh, t.y. 3,2 karto daugiau gamtinių dujų nei 2015 m.

 „Praėję metai bendrovei buvo ir intensyvūs, ir rezultatyvūs. Lygiagrečiai sėkmingai vykdomoms naftos produktų ir SGD krovos veikloms, įgyvendinome ne vieną investicinį projektą, kurie numatyti 2015-2020 m. bendrovės strategijoje. Šie projektai užtikrins mūsų valdomos infrastruktūros optimalų veikimą, veiklų efektyvumą  ir plėtrą, kad ateityje galėtume siekti ne mažiau aukštų rezultatų nei kad pasiekėme pernai. To sieksime ir į tai nukreipsime pajėgas šiemet ieškant naujų klientų ir krovinių“, – reziumuoja Marius Pulkauninkas, l.e.p. generalinis direktorius.

 Bendrovė metų pabaigoje atnaujino savo prekinį ženklą, su kuriuo siekiama įsitvirtinti kaip moderniai, aukščiausius standartus veiklai taikančiai bendrovei, kurios filosofija grįsta autentiškų žinių ir įgūdžių panaudojimu.  

 Pasak M. Pulkauninko, šiemet taip pat tikimasi aktyvuoti SGD eksporto veiklą, kuri prasidėjo pirmosiomis sausio dienomis į Klaipėdos uostą atplaukus ir SGD iš „Independence“ pasipildžius pirmajam mažos apimties SGD dujovežiui. Tai nauja bendrovės valdomo SGD terminalo veikla.

 Pernai SGD terminalo preliminarios gautos pajamos siekia 67 mln. eurų, o 2015 m. – 69,9 mln. eurų. Iš SGD veiklos gaunamos pajamos yra reguliuojamos Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos.