Į KN TERMINALĄ BUS PRADĖTOS GABENTI SGD PASKIRSTYMO STOČIAI SKIRTOS TALPYKLOS

Kovo 13 d. apie 21 val. į KN (AB „Klaipėdos nafta“) naftos terminalo teritoriją, kur statoma suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) paskirstymo stotis, bus pradėta vežti pirmoji iš trijų į Klaipėdos uostą iš Čekijos statyklos atplukdytų SGD talpyklų. Vienos talpyklos kelionė nuo uosto iki statybvietės truks per naktį, todėl gyventojai reikšmingų nepatogumų nepatirs.

Pirmosios trys SGD talpyklos į Klaipėdos uostą atplukdytos naktį iš kovo 11 į kovo 12 d. Talpyklos atvyko iš „Chart Ferox, a.s.“ gamyklos, iš kurios Elbės upe iki Hamburgo uosto (Vokietija) keliavo specialia transportavimo barža, vėliau buvo perkrautos į krovininį laivą ir per apytikriai dvi paras atplukdytos į Klaipėdos uostą.

SGD talpykla – tai pailgos formos plieninis, tuščias įrenginys, kurio vieno svoris siekia 223 t, ilgis – 50,3 m, aukštis – 5,8, o plotis – 6,03 m. Pradėjus veikti SGD paskirstymo stočiai, jose bus laikomos suskystintosios gamtinės dujos, atšaldytos iki -161 laipsnio Celsijaus. SGD bus užpildomos specialios autocisternos bei mažos apimties SGD laivai, o Klaipėda taps SGD paskirstymo centru Baltijos jūroje.

Talpyklų gabenimo paslauga patikėta apie 20 m. didelių gabaritų krovinių vežimo patirtį turinčiam rangovui, kuriam yra tekę transportuoti vėjo elektrinių dalis ir kitą stambią įrangą.

Planuojama, jog pirmoji SGD talpykla iš Centrinio Klaipėdos Terminalo į KN statybų aikštelę Burių g. pajudės kovo 13 d. vakare apie 21 val. ir bus vežama per naktį (iš viso apie 10 val.). Tikslus transportavimo maršrutas paskelbtas tinklalapyje http://eismoinfo.lt/node/14502/v1. Informuotos tarnybos, institucijos bei kiti juridiniai asmenys. Maršruto metu talpyklas lydės 2 policijos ekipažai, du komunikacijų ir elektros energijos tiekimo tarnybų ekipažai, kadangi vietomis bus demontuojami ir vėl atstatomi kelio ženklai, apsaugomi elektros kabeliai, apšvietimo stulpai.

„SGD talpyklos išties įspūdingo dydžio, tokio krovinio Klaipėdos uoste dar nebuvo, palyginti, Čekijoje tokių talpų gabenimas yra įprastas, tarnybos puikiai dirba. Šio proceso metu gyventojai nepatirs reikšmingų nepatogumų ar apribojimų, tačiau tam tikrose maršruto atkarpose gali trumpam būti ribojamas eismas ar nežymiai sutrikti elektros tiekimas. Kadangi transportavimas bus vykdomas naktį, tikime, kad šie galimi trumpalaikiai nesklandumai įprasto gyventojų ritmo nesutrikdys“, – komentuoja Marius Pulkauninkas, AB „Klaipėdos nafta“ l.e.p. generalinis direktorius.

Planuojant maršrutą buvo siekiama kuo labiau išvengti miesto gatvių, tad talpyklos bus vežamos aplink, Palangos plentu. Likusias dvi talpyklas ketinama pervežti iki kovo 20 dienos 24 val.

Iš viso SGD paskirstymo stotyje bus sumontuotos 5 po 1000 kub. m talpyklos, tad likusios dvi bus atvežtos vėliau. Sumontavus visas talpyklas, vyks reikiamos įrangos prijungimo, talpyklų bandymo ir kiti darbai. Planuojama, jog SGD paskirstymo stotis veiklą pradės š.m. vasaros pabaigoje.

„PPS Pipeline Systems GmbH.“ fotografija: SGD talpyklos pasiekė Klaipėdos uostą.

Talpyklos gabenimo schema:

schema