LJKKA įteiktas apdovanojimas Lietuvos laivyno 100-mečio proga

Praėjusią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis, paminėdamas prekybinio laivyno 100-tį, susitiko su jūrinių organizacijų vadovais. Susitikimo metu aptarti aktualūs klausimai, pasidalinta mintimis apie ateities darbus bei Lietuvos laivyno šimtmečio proga buvo apdovanojamos šaliai nusipelniusios jūrininkų ir uosto bendruomenės asociacijos.

Susisiekimo ministro apdovanojimas Lietuvos laivyno 100-mečio proga už nuopelnus stiprinant ir puoselėjant Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardą, laivyną ir jūrines tradicijas įteiktas ir Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijai (LJKKA). Apdovanojimą atsiėmė LJKKA prezidentas Vaidotas Šileika, kuris pasidžiaugė, jog asociacija buvo apdovanota už indėlį puoselėjant jūrinę kultūrą.

Ministro padėkos taip įteiktos Lietuvos jūrų muziejui, Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijai, Lietuvos laivų savininkų asociacijai, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklai, Jūrų kapitonų asociacijai ir Lietuvos jūrininkų sąjungai.

Buvo dėkojama visai jūrinei ir uosto bendruomenei už darbą kuriant konkurencingą, miestui ir valstybei visokeriopą naudą teikiantį uostą.

Lietuvos prekybinio laivyno – jūrinės valstybės – šimtmetis yra minimas šiemet. 1921 metų kovo 4 dieną į Klaipėdos uostą atplaukė pirmasis laivas su trispalve – motorinis burlaivis „Jūratė“. Tokia buvo Lietuvos laivyno istorijos pradžia. Lietuvos jūrinis prekybos laivynas gimė privačios iniciatyvos dėka 1921 metais dar net neturint savo jūros uostų.

Fotografo A. Pelakausko nuotr. Vaidotas Šileika, LJKKA prezidentas, ir susisiekimo ministras Marius Skuodis.