„Malkų įlankos terminalas“ mini 20 metų veiklos jubiliejų

Vasario 9-ąją dieną 20-ąjį veiklos jubiliejų minėjo LJKKA narė – UAB „Malkų įlankos terminalas“. 2000 metais veiklą pradėjęs terminalas kasmet plėtėsi ir šiandien yra vienas didžiausių žemės ūkio produktus kraunančių terminalų Klaipėdoje.

2000 m. įregistruota bendrovė „Malkų įlankos terminalas“  veiklą Klaipėdos uoste pradėjo laimėjusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos skelbtą žemės nuomos konkursą. Tuo metu šioje uosto dalyje nebuvo jokios infrastruktūros, tad terminalas buvo pradėtas kurti  plyname 4 ha uosto žemės plote, krantinių ilgis siekė 180 m. Pagrindinė veikla tuo metu buvo medienos krova.

Šiandien „Malkų įlankos terminalo“ teritorija siekia 18 ha, o krantinių ilgis viršija 400 m. Vykdoma ne vien medienos, bet ir įvairių birių ir generalinių krovinių krova.

Julius Kiršis, UAB „Malkų įlankos terminalas“ direktorius prisimena, kad ypač spartus terminalo augimas vyko nuo 2012 m. Tuomet baigtos birių krovinių terminalo statybos, įrengti vagonų ir autotransporto iškrovimo postai, 6 vnt. silosų, naši grūdų džiovykla bei valykla, nutiestas autotransporto laukimo – eilių formavimo kelias, pilnai automatizuotas transporto priėmimas.

Per pastarąjį dešimtmetį „Malkų įlankos terminalas“ į sandėliavimo ir krovos pajėgumų didinimą investavo virš 17 mln. eurų. Šiandien tai yra lankstus, operatyvus ir vienas didžiausių žemės ūkio produktus kraunančių terminalų Klaipėdoje, turintis 140.000 tonų žemės ūkio produktų sandėliavimo talpų, o bendras visų krovinių sandėliavimo pajėgumas viršija 250 tūkstančių tonų. Terminalo žemės ūkio produktų krovos pajėgumas siekia per 1 mln. tonų, o bendras krovos pajėgumas – 2 mln. tonų per metus

 „Jau 20 metų įmonė yra žinoma, kaip stipri, patikima ir konkurencinga partnerė. Terminalas  nuolat kuria sau naujus iššūkius ir siekia krovos rekordų. 2019 m įmonės krova siekė 1,15 mln. tonų, pradėta krantinės Nr. 142 rekonstrukcija pritaikant ją 14,5 m gyliui – tai dar vienas istorinis įvykis, atversiantis dar didesnes krovos galimybes ateinančiam dešimtmečiui”, – pažymi J. Kiršis.

20 metų veiklos jubiliejaus šventėje „Malkų įlankos terminalo“ vadovai ir savininkai dėkojo partneriams, miesto administracijai, terminalo darbuotojams už pasitikėjimą, partnerystę ir komandinį darbą siekiant rezultatų.