Nauja keltų linija sujungė Lietuvą ir Vokietiją

Klaipėdos uostą su Vokietija sujungė nauja krovininių keltų linija. Vasario 21 d., penktadienį, prie UAB Klaipėdos konteinerių terminalo ro-ro ir generalinių krovinių terminalo krantinės prisišvartavo keltas „Mistral“, iš Liubeko (Travemiundės) atplukdęs 100 puspriekabių.

Naujosios linijos operatorės UAB „Limarko“ valdybos pirmininko Vytauto Lygnugario teigimu, šis projektas įgyvendinamas kartu su „Vlantana“, viena didžiausių krovinių gabenimo tarptautiniais maršrutais įmonių Klaipėdos regione.

Keltas „Mistral“ išnuomotas iš Suomijos kompanijos. Kol kas jis per savaitę atliks tris reisus. Jei linija pateisins lūkesčius, ro-ro kroviniai bus plukdomi kasdien.

„Mistral“ pastatytas 1999 metais, jo ilgis – 153 m, vienu metu gali plukdyti apie 100 treilerių.

Pasak Klaipėdos konteinerių terminalo generalinio direktoriaus Vaidoto Šileikos, tai kol kas bandomieji reisai. „Naujas krovinys – puspriekabės ir treileriai – tiek mūsų terminalui, tiek visam uostui atvers naujas galimybes. Manau, ro-ro krovinių Klaipėdos uoste turėtų daugėti. Travemiundė taps nauju tašku, iš kurio bus galima pasiekti Klaipėdą laivu. Lietuvos vežėjams suteiksime dar daugiau galimybių“, – kalbėjo V. Šileika.

Iki šiol ro-ro kroviniai į Klaipėdą ir iš Klaipėdos buvo gabenami tik AB „DFDS Seaways“ keltais. Kitaip nei pastarosios bendrovės keltuose, „Mistral“ neplukdys keleivių. Jame tėra tik 12 vietų sunkvežimių vairuotojams.