Pagal krovos apimtis Klaipėdos uoste KKT tapo lyderis

Klaipėdos konteinerių terminalas, UAB (toliau – KKT) veiklos istorijoje įrašytas dar vienas istorinis įvykis, nes per 2023 – iuosius perkrautas rekordinis įvairių krovinių kiekis –  6,27 mln. tonų.

 Pasak Klaipėdos konteinerių terminalo generalinio direktoriaus Vaidoto Šileikos, drąsiai galime teigti, jog esame išskirtiniai regione, nes siūlome platų krovos paslaugų spektrą klientams, kurie pastebime, kad su kiekvienais metais labiau vertina teikiamų paslaugų kokybę ir per mūsų terminalą transportuoja vis daugiau įvairių krovinių.

​Per 2023 – iuosius KKT pasiekė šiuos rezultatus:

  • Perkrauta 6,27 mln. tonų krovinių, 7,17 proc. daugiau nei per 2022 metus, kai krovos apimtys siekė – 5,8 mln. t;
  • Konteinerių perkrauta 494.062 TEU ir tai yra net 15,5 proc. daugiau nei 2022 – aisiais;
  • Ro–Ro krovos apimtys sudarė 776 tūkst. tonų, t.y. 19 proc. daugiau lyginant su 2022 m.;
  • Aptarnauta 1207 krovininių laivų, 3 proc. daugiau nei 2022 – aisiais.

​Per praėjusius metus KKT nuosekliai vykdė terminalo plėtrą ir investavo apie 20 mln. eurų į veiklos procesus, infrastruktūros gerinimą bei naują krovos techniką. Šiais metais terminalą pasiekė galingiausi Baltijos šalyse “Liebherr” kranai, su kuriais vienu metu galima krauti net 300 tonų krovinį, taip pat atnaujintas uosto vilkikų parkas ir įsigyti 4 nauji šios technikos vienetai. Įsigyta technika padeda įgyvendinti dar vieną bendrovės užsibrėžtą tikslą – mažinti aplinkos taršą. Nors „Liebherr“ kranai yra su hibridiniais varikliais ir gali būti varomi tiek elektra, tiek dyzelinu, tačiau bendrovės siekis yra dirbti energiją tausojančiu režimu – elektra.

​„Konteinerių terminale pritaikėme šiuolaikinius bei energiją taupančius sprendimus ir modernizavome apšvietimo sistemą. Tai pat pradėjome vykdyti automatinių vartų sistemos diegimą, kuris bus pirmas pilnai automatizuoto patekimo į teritoriją įgyvendintas projektas Klaipėdos uoste“, – apie 2023 – iųjų investicijas kalba V. Šileika.

​Tiek konteinerių terminale, tiek Ro – Ro ir generalinių krovinių terminale metams baigiantis sumontuota 500 kW saulės elektrinė ant sandėlio stogų. Dėka šios investicijos nuo šiol terminalas apsirūpina elektros energija ir iš atsinaujinančių šaltinių bei aktyviai ugdo komandą jungtis prie aplinkos puoselėjimo.

​KKT jau penktus metus iš eilės patenka tarp 15 proc. stipriausių įmonių Lietuvoje. Šis įvertinimas atspindi įmonės teigiamą ekonominę būklę ir finansinius rezultatus, taip pat – indėlį į Lietuvos ekonomikos plėtrą ir sąžiningą verslo kultūrą.

​”Noriu padėkoti KKT komandai už profesionalumą, susitelkimą ir nuolatinį augimą. Linkiu, kad 2024 – ieji būtų įsimintini ne dar vienais metais, bet prasmingais darbais”, – su dėkingumu kalba V.Šileika.