Patvirtinti „Smiltynės perkėlos“ praėjusių metų finansinės veiklos rezultatai

 

AB „Smiltynės perkėlos“ eiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime patvirtinti bendrovės 2017 metų finansinės veiklos rezultatai. Praėjusiais metais bendrovė uždirbo vienuolika procentų daugiau nei planuota ir gavo penkiasdešimt devyniais procentais didesnį grynąjį pelną nei 2016-ais. Šiemet akcininkams už praėjusius metus bus sumokėta 523 tūkstančiai eurų dividendų, iš kurių pagrindinei akcininkei – valstybei – 518 tūkstančių.

Perkelta daugiau keleivių

2017 metais atlikta kone trisdešimt tūkstančių reisų – tai dvylika procentų daugiau nei planuota.

Per praėjusius metus perkėlimo srautai augo visose transporto priemonių kategorijose. Lyginant su 2016-aisiais, perkelta septyniais procentais daugiau transporto priemonių ir šešiais procentais daugiau keleivių ir dviratininkų.

Katamarano maršrutu Klaipėda-Juodkrantė-Nida, lyginant su praėjusiais metais, keleivių perkelta mažiau – 13,4 tūkstančiai (2016 m. – 15,5 tūkst.). Nors keleivių srautas dėl nepalankių vasaros orų buvo mažesnis, tačiau žmonių domėjimasis maršrutu neatslūgo.

Siekiant patenkinti kuo daugiau klientų lūkesčių, nuo 2017 metų gruodžio 1-os dienos Naujojoje perkėloje pradėti vykdyti ir itin pasiteisinę reguliarūs naktiniai reisai. Iki šių metų kovo mėnesio pabaigos naktiniais reisais perkelta 2115 automobilių iš Klaipėdos į Smiltynę ir 1879 automobilių iš Smiltynės į Klaipėdą.

Pernai neatlygintino perkėlimo lengvata suteikta 276 tūkstančiams transporto priemonių – tai septyniais procentais daugiau nei 2016 metais. Neatlygintinai keleivių perkelta penkiais procentais daugiau – 230 tūkstančių. Iš viso neatlyginto perkėlimo lengvata suteikta už 1 milijoną 919 tūkstančių eurų – aštuoniais procentais daugiau nei 2016-ais.

Gauta daugiau pajamų

2017 metais bendrovė uždirbo 5 milijonus 86 tūkstančius eurų – tai septyniais procentais daugiau nei prieš metus. Daugiau pajamų gauta ne tik iš pagrindinės (6 proc.), bet ir kitos veiklos (21 proc.): nekilnojamojo turto, infrastruktūros ir keltų nuomos, automobilių stovėjimo aikštelės eksploatavimo ir kt.

Bendrovė patyrė 4 milijonus 268 tūkstančius eurų sąnaudų – tai vienu procentu daugiau nei 2016-ais, tačiau sumažėjo finansinės veiklos, pardavimų, bendrosios ir administracinės sąnaudos. Metinė bendrovės kapitalo grąža (ROE) 2017 metais sudarė 9,9 procentus (2016 m. – 6,5%), turto grąža (ROA) – 7,6 procentus (2016 m. – 4,4%). Grynasis pelnas, lyginant su 2016 metais, išaugo penkiasdešimt devyniais procentais ir siekė 691 tūkstančių eurų.

„Pagrindinė priežastis, kodėl taip ženkliai išaugo grynasis pelnas – tai visose kategorijose išaugę perkėlimo srautai bei suvaldytos sąnaudos. Dėl to šiemet pastebimai išaugo bendrovės kapitalo ir turto grąža“, – sakė „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius Darius Butvydas.

Planuoti Naujosios perkėlos teritorijos tvarkymo darbai nebuvo atlikti dėl užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų. Darbus planuojama pradėti dar šiemet.