Pažintis su Vokietijos uostais buvo naudinga

Iš kelionės po Vokietijos Hamburgo ir Liubeko uostus grįžęs Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas Vaidotas Šileika džiaugėsi, kad ši viešnagė buvo naudinga visiems, joje dalyvavusiems: ir uostininkams, ir Klaipėdos pramonininkams, ir miesto vadovams.

Išvykoje į Vokietijos Hamburgo ir Liubeko uostus, į juose veikiančias kompanijas dalyvavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai kartu su Lietuvos jūrų krovos asociacijos, Klaipėdos pramonininkų asociacijos bei Klaipėdos miesto valdžios atstovais.

„Tai buvo labai darbinga kelionė uosto kompanijoms, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (KVJU) direkcijai, Klaipėdos miesto savivaldybės merui Vytautui Grubliauskui, pramonininkams, kuriems atstovavo Rimantas Taraškevičius. Apsilankėme visiškai automatizuotame Hamburgo uosto konteinerių terminale. Ši pažintis praplėtė mūsų akiratį, susipažinome, kaip dirba šiuolaikiniai uostai ir vadinamieji HUB‘ai, konteinerių paskirstymo centrai. Taip pat apsilankėme ir didžiausiame ro-ro terminale Travemiundėje“, – sakė Vaidotas Šileika.

„Kadangi šiais metais Klaipėdos uostas tampa HUB‘u,  uostininkams buvo ypač svarbus vizitas Hamburgo uoste. Tai ne tik vienas didžiausių pasaulio uostų, bet ir uostas, turintis labai gilias konteinerių krovos tradicijas. Daugiau kaip 70 proc. per šį uostą gabenamų krovinių yra konteineriniai“ , – pritarė KVJU direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Klaipėdiečių delegacija Vokietijoje taip pat susitiko su Hamburgo savivaldybės Ekonomikos, transporto bei inovacijų departamento vadovais bei Liubeko meru Berndu Saxe.

„Manau, kad ir mūsų meras V. Grubliauskas tuose susitikimuose su Hamburgo miesto atstovais ir Liubeko meru turėjo daug laiko ir galimybių suprasti, kaip bendradarbiauja uostai ir miestai Vokietijoje. Miestas gauna dideles pajams į biudžetą ir suinteresuotas uosto ir jame veikiančių įmonių plėtra“, – sakė Vaidotas Šileika.