SGD terminale – jūreivystės mokslų studentų praktikos

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė AB „Klaipėdos nafta“, SGD laivo-saugyklos savininkė UAB „Höegh LNG Klaipėda“ ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) pasirašė susitarimą, kuriuo numatoma bendradarbiauti sukuriant galimybes jūreivystės mokslų studentams atlikti praktiką SGD laive-saugykloje „Independence“..

 Bendrovė ir LAJM, kurios yra šiemet įkurto SGD klasterio narės, kartu su UAB Höegh LNG Klaipėda“ susitarė, kad jau 2016/2017 m. LAJM antro kurso studentų studijų metais bus organizuojamos praktikos SGD laive-saugykloje „Independence“.

Praktiką laive galės atlikti laivo energetinių įrenginių eksploatavimo bei laivų elektros įrangos eksploatavimo specialybių studentai, baigę du kursus. Numatyta praktikos trukmė – 3 mėnesiai. Pirmuosius praktikantus laive-saugykloje ketinama priimti 2017 m. gegužę.

„SGD kompetencijų ruošimas ir ugdymas mūsų bendrovei yra viena iš prioritetinių bendrovės vystymo krypčių, joje nuosekliai didiname savo indėlį, pirmiausia, dalyvaudami SGD klasterio veikloje, o dabar, kartu su partneriais, žengiame dar vieną kokybinį žingsnį – didiname SGD žinių įsisavinimą ir pritaikymą Lietuvoje. Tai itin specifinė sritis, kurioje mūsų šalis dar turi mažai patirties, todėl labai svarbu auginti mokslinį potencialą, ruošti specialistus, kurie galėtų įsilieti į augančią SGD industrijos rinką“, – po sutarties pasirašymo sakė Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

„Džiugu, jog pavyko taip sklandžiai susitarti ir rasti priemonių. Tai pirmas, bet labai svarbus žingsnis. Kasmet LAJM priima 25 elektrikus-mechanikus ir apie 50 mechanikų-inžinierių, iš šių studentų praktikai išrinksime tuos, kurie turėtų stiprią vidinę motyvaciją ir norą domėtis SGD inžinerija. Pirmaisiais metais praktikai išrinksime po du kiekvienos specialybės studentus“, – teigė prof. Dr. Viktoras Senčila, LAJM direktorius.

Pasak LAJM vadovo, po SGD laive-saugykloje atliktos praktikos studentai galėtų labiau gilintis į sudėtingų įrenginių eksploatavimo sritį.

Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Fotografijoje (iš kairės): LAJM direktorius prof. dr. Viktoras Senčila, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Mantas Bartuška, UAB Höegh LNG Klaipėda“ vadovas Mindaugas Petrauskas.