„Smiltynės perkėla“ jubiliejaus proga – dovana miestui

Šiemet veiklos 70-metį pažyminti AB „Smiltynės perkėla“ gegužės 16-osios vakarą savo darbuotojus, verslo partnerius, miesto valdžios atstovus bei visus, kuriems norėta padėkoti, sukvietė į miesto centre, Senojoje perkėloje, suruoštą įspūdingą šventę. Bendrovės darbuotojai pagerbti ženklais ir padėkomis, o miestui sukakties proga padovanotas suoliukas.

,,Tai vienintelė Lietuvos bendrovė, turinti daugiau nei pusės amžiaus patirties keleivinio vidaus vandens transporto srityje. Įmonė gerai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio svečiams, o jos darbuotojai vertinami už labai atsakingą misiją – keleivinio ir krovininio susisiekimo su Kuršių nerija užtikrinimą“, – „Smiltynės perkėlos“ 70 metų veiklos proga sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Pasak susisiekimo ministro, ši bendrovė nuolat siekia ambicingų tikslų – dirbti šiuolaikiškai ir efektyviai. Šiandien tai moderni, sklandžiai ir pelningai dirbanti įmonė, manevringais ir greitais keltais perkelianti apie 2 mln. keleivių ir per 0,6 mln. transporto priemonių per metus.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, ypatingą dėmesį parodė AB „Smiltynės perkėla“ darbuotojams, įteikdamas jiems apdovanojimus ir asmenines padėkas. Lietuvos garbės upeivio ženklais už ilgametį ir nepriekaištingą darbą LR Vidaus vandenų transporto srityje apdovanoti kapitonas Aleksandr Abramov, vyr. mechanikas Mindaugas Jankūnas ir denio upeivis Andrius Olšanovas. Tai aukščiausias vidaus vandens transporto darbuotojo apdovanojimas Lietuvoje, įsteigtas 2005 metais.

Susisiekimo ministro padėkos už ilgametį nepriekaištingą darbą vidaus vandens transporto srityje, profesionalų savo pareigų atlikimą ir iniciatyvą įteiktos pam. kapitonams Vytautui Brazauskui ir Nikolaj Babin, kapitonui Raimondui Janevičiui, vyr. mechanikui Povilui Jokubaičiui, pam. mechanikui Viktorui Valčiukui, motoristui denio upeiviui Adolfui Ruginiui ir klientų aptarnavimo grupės vadovei Eglei Šimkienei.

Didelė grupė darbuotojų apdovanota AB „Smiltynės perkėla“ generalinio direktoriaus padėkomis. Jomis už ilgametį, nepriekaištingą darbą ir lojalumą bendrovei įvertinti  – pam. kapitonas Remigijus Liebus, vyr. mechanikas Algirdas Bronius Pranevičius, kasininkė Vilma Vaičikauskaitė, kasininkė Ilona Vitkė, kasininkė Oksana Samoilova, generalinio direktoriaus patarėja teisės klausimais Asta Vyšniauskaitė, buhalterė-ekonomistė Regina Gudelienė,  suvirintojas-šaltkalvis Erenijus, tiekimo ir laivyno techninės priežiūros specialistas Mindaugas Čiakas, vyr. dispečeris Donatas Vaivada ir dispečerė Rasa Auškalnienė.

Jau tampa gražia tradicija, kai uosto kompanijos savo veiklos jubiliejaus proga dovanoja miestui skulptūras. Ne išimtis ir „Smiltynės perkėla“, savo sukakties proga nusprendusi padovanoti Klaipėdos miestui meno kūrinį – Gintauto Jonkaus suprojektuotą suoliuką simboliniu pavadinimu „Kartu sujunkime krantus“. Šiauriniame rage atidengta skulptūra tapo gražiu bendrovės šventės akcentu.

Solidų jubiliejų pažymėjusi bendrovė nepamiršo ir klaipėdiečių bei miesto svečių, tą dieną gausiai susirinkusių į tradicinę „Klaipėdos laivų parado“ šventę. Jiems padovanotas nemokamas koncertas, kuriame savo dainas atliko žymūs Lietuvos estrados atlikėjai.