„Smiltynės perkėla“: per Žolinę laukiama rekordinio keleivių skaičiaus

Liepą ir rugpjūtį į Smiltynę besikeliančiųjų srautas išaugantis du tris kartus, per Žolinę dar labiau suintensyvės. Laukiama rekordinio poilsiautojų skaičiaus, todėl keltai dirbs maksimaliu pajėgumu. Vien šiemet atlikta jau 14 tūkst. reisų ir tai yra 14 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Per šventines dienas, ilguosius savaitgalius besikeliančiųjų keltais į Smiltynę srautas išauga du ir daugiau kartų, todėl ir ši savaitė bus ne išimtis. Jau šiandien pastebimas gerokai išaugęs automobilių srautas, o didžiausio poilsiautojų antplūdžio į Smiltynę laukiama antradienį ir trečiadienį.

„Naujojoje perkėloje, kur keliami automobiliai, dažniausiai srautai suintensyvėja nuo 10 val. ryto ir tokie išlieka iki maždaug 13-14 val. iš Klaipėdos pusės. Įprastomis dienomis tenka šiek tiek palaukti, tačiau šventinėmis šis laikas gali pailgėti, todėl poilsiautojų prašome būti kantresniais. Norintiems nepakliūti į spūstis, rekomenduojame vykti iki 10 val. arba jau po pietų. Taip pat galima skambinti trumpuoju numeriu 1870. Konsultantai suteiks išsamią informaciją apie esamą situaciją ir atsižvelgiant į ją, keliautojai galės planuoti savo laiką iš anksto“, – sako AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Darius Butvydas.

Savaitgalį – 18 ir 19 dienomis – taip pat prognozuojamas intensyvus automobilių srautas iš Smiltynės į Klaipėdą, kai žmonės ruošis keliauti namo. Patariama kelionės laiką atgal planuoti iš anksto, pavyzdžiui, išvykti anksčiau.

„Toks žmonių antplūdis mums ne naujiena ir jam esame pasiruošę. Keltai dirbs maksimaliu pajėgumu. Poilsiautojus su automobiliais iš Naujosios perkėlos į Smiltynę ir atgal į Klaipėdą jie kels nuolatos be pertraukų. Tiek Naujojoje perkėloje, tiek Senojoje (Šiaures rage) šiomis dienomis  dirbs daugiau žmonių, kurie padės keliaujantiems įsigyti bilietus ir kaip įmanoma greičiau persikelti. Darysime viską, kad kuo labiau sumažintume numatomas spūstis“, – teigia D. Butvydas.

2018-ieji – rekordiniai metai besikeliančiųjų skaičiumi

 Keletą pastarųjų metų stebimi augantys keleivių srautai į Smiltynę. Šiemet atlikta jau 14 tūkst. arba 14 proc. daugiau reisų nei 2017 m. tuo pačiu laikotarpiu. Iki rugpjūčio perkelta beveik 1,6 mln. keleivių ir dviratininkų, tai trečdaliu daugiau nei pernai. Beveik dešimtadaliu išaugo ir besikeliančiųjų su automobiliais – keltai jau pergabeno apie 430 tūkst. transporto priemonių. Labiausiai didėjo lengvųjų, lengvųjų krovininių automobilių, motociklų ir mopedų  srautai.

Rugpjūčio 1-ąją „Smiltynės perkėla“ atnaujino keltų reisą, kuriuo keleivius iš Senosios perkėlos Klaipėdoje kelia tiesiogiai į Jūrų muziejų. Šį maršrutą visą rugpjūtį vykdys keltas „Nida“, kuris plaukia „trikampio maršrutu“: Senoji perkėla – Jūrų muziejus – Smiltynė – Klaipėda. Piko valandom, maršrutu Klaipėda – Smiltynė – Klaipėda taip pat dirba ir keltas „Kintai“. Sudarant kelto grafiką, atsižvelgta į delfinų pasirodymų laiką. Per beveik dvi savaites šį maršrutą pasirinko jau daugiau nei 8 tūkst. keleivių.

Primename, kad visa aktuali informacija, keltų tvarkaraščiai ir bilietų kainos skelbiamos „Smiltynės perkėlos“ interneto svetainėje www.keltas.lt. Įsigyti bilietus ir matyti maršrutus taip pat galite mobiliojoje programėlėje Keltas.lt Jai nereikalingas pastovus interneto ryšys, maršrutų ir tvarkaraščių informacija atsinaujina automatiška, kai prisijungiate prie interneto. Norint, kad informacija būtų tiksli, svarbu turėti naujausią programėlės versiją. Programa prieinama Android, iOS programinės įrangos naudotojams ir yra nemokama. Informacija visą parą teikiama ir trumpuoju telefonu 1870 arba +370 46 311117, +370 698 54050.