UAB Klaipėdos konteinerių terminalas diegia automatinę vartų kontrolės sistemą

Klaipėdos konteinerių terminalas, UAB (toliau – KKT) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Autepra“ dėl IT sprendimų sukūrimo ir pritaikymo, siekiant automatizuoti atvykstančio transporto į terminalą procesą. Vartų kontrolės sistema bus skirta autotransporto gabenančio konteinerius srautų valdymui.

Informacinių technologijų modelio sukūrimas ir reikiamų skaitmenizuotų sprendimų pritaikymas yra pirmas projekto etapas iš dviejų. Pirmojo etapo įgyvendinimas numatomas iki kitų metų balandžio mėnesio.

„Tikime, kad vartų automatizuota sistema didins mūsų terminalo konkurencinį pranašumą klientų aptarnavimo atžvilgiu. Tai galingas instrumentas, kuris apjungs skirtingas technologijas: transporto priemonių atpažinimą, srauto judėjimo valdymą, konteinerių defektų automatinį nustatymą ir kt.“, – sakė Klaipėdos konteinerių terminalo, UAB generalinis direktorius Vaidotas Šileika.

Vartų kontrolės sistema bus įrengta visoje terminalo teritorijoje, kurioje sandėliuojami konteineriai, o jos bendras plotas sudaro – 36 ha.

Anot KKT vadovo, konteinerio atvežimo ar išvežimo „kelionė“ nuo užsakymo pateikimo iki išsiuntimo laiku privalo būti sklandi, todėl bus užtikrinta, kad visos IT sistemos, kurios dalyvaus aptarnavimo grandinėje būtų tarpusavyje kokybiškai suintegruotos.

„Vienas iš organizacijos tikslų – veiklos efektyvumo rodiklio didinimas, todėl nuolat ieškome galimybių, kaip iškeltą rodiklį pagerinti. Tai atliekame skaitmenizuodami procesus ir jų valdymui pasitelkiant automatizaciją. Tokiu būdu įmonė ne tik taupo kaštus, minimizuoja rankinį darbą ir laiko sąnaudas, bet maksimaliai gali susifokusuoti į svarbiausią dalyką – verslo efektyvų valdymą”, – teigė V. Šileika.

KKT priklauso Klaipėdos terminalo įmonių grupei, vienijančiai krovos, logistikos, krovinių ekspedijavimo ir laivų agentavimo paslaugas teikiančias įmones. 2021 – iais KKT perkrovė 428 000 TEU, o projektinis terminalo pajėgumas – 700 000 TEU.