Verslo misijoje Prancūzijoje semtasi gerosios patirties ir ieškota bendradarbiavimo galimybių

Birželio mėn. LJKKA narių delegacija lankėsi Prancūzijoje, kur susipažino su pažangiausių šios šalies uostų terminalų veikla. Verslo misijoje dalyvavę Klaipėdos uosto ir mokslo įstaigų atstovai aplankė Diunkerko, Havro ir Haropos jūrų uostus.

Klaipėdos uosto atstovai Prancūzijoje domėjosi, kaip uosto direkcijos bendradarbiauja su terminalų operatoriais, su kokias iššūkiais jie susiduria, kaip derinama uosto veikla su miesto gyvenimu, kaip vertinama uosto sukuriama pridėtinė vertė miestui ir regionui.

Taip pat aktualu buvo sužinoti, kokias inovacijas kuria ir diegia Prancūzijos uostų terminalų operatoriai, kaip ten veikiantys terminalai siekia žalių ir į tvarumą orientuotų tikslų.

Nemažai dėmesio skirta ir vėjo energetikos sektoriui. Buvo įdomu sužinoti, kaip Prancūzijoje vyksta jūrų vėjo jėgainių statyba ir aptarnavimas, kiek ir kaip į šią veikla yra įsitraukę jūrų uostų direkcijos ir terminalų operatoriai.

Anot LJKKA prezidento Vaidoto Šileikos, ši verslo misija buvo puikus Lietuvos diplomatijos ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys.

„Vizito metu ne tik pasisemta gerosios patirties, bet ir aptartos Lietuvos ir Prancūzijos jūrų uostų bendradarbiavimo galimybės, ieškota naujų bendrystės sinergijų“, – pažymi V. Šileika.